درباره ما

چقدر با داستان شکل گیری و تکامل ما آشنا هستید ؟

ماجرا از سال 1380 آغاز شد. زمانی که مظفر عبدالله، در سفری به استان کردستان به صورت اتفاقی با استاندار سابق کرمانشاه همسفر شد. معرفی توانایی و ظرفیت های منطقه از سوی استاندار در طول سفر باعث می شود که عبدالله و همکارش به کرمانشاه بروند و قید سفر به سنندج را بزنند، ایده راه اندازی کارخانه رب “روژین تاک” در کرمانشاه با توجه به ظرفیت آب و هوایی و اقلیمی منطقه نیز همانجا به ذهنشان خطور می کند.

مظفر عبدالله در کرمانشاه می ماند و تحقیقاتش را شروع می کند، بعد از حدود یک ماه تحقیق و مشاوره با کشاورزان و صنعتگران، وی 24 هکتار زمین را در منطقه ای کوهستانی مابین کرمانشاه و کامیاران کردستان خریداری می کند.

از مهمترین دلایل احداث کارخانه در کرمانشاه و تولید محصولی که بسیاری از افراد معتقد بودند در ایران اشباع شده، وجود منابع آبی فراوان و بکر بودن زمین ها بعد از جنگ و همچنین دارا بودن سه اقلیم سرد، معتدل و گرمسیری در استان کرمانشاه است که کمک می کند مدت طولانی تری امکان برداشت گوجه فرنگی وجود داشته باشد.

این گونه می شود که مجتمع کشت و صنعت روژین تاک در سال 1380 با سرمایه گذاری بخش خصوصی تاسیس می گردد و با پشتوانه ی قوی مدیریتی به سرعت مراحل طراحی، خرید، نصب و راه اندازی را پشت سر می گذارد و در سال 1382 سر انجام به بهره برداری می رسد.

شرکت روژین تاک برای اطمینان از تامین در و قوطی فلزی مورد نیاز محصولات خود، بر آن شد کارخانه ی قوطی سازی را نیز احداث کند. مراحل طراحی، خرید و راه اندازی ماشین آلات شامل لاک زنی، چاپ، برش، دوخت قوطی و پرس درِ قوطی، در سال 90 شروع شد و سال 91 مورد بهره برداری قرار گرفت. از جمله ویژگی های خطوط تولید کارخانه ی قوطی سازی روژین تاک، مجهز بودن آن به فناوری روز دنیا از سوی شرکت سودرونیک سوئیس است.

همچنین شرکت روژین تاک به خطوط تولید پریفرم در گرماژهای مختلف به منظور فروش داخلی و صادرات نیز مجهز است. تجهیزات به روز و پیشرفته، همواره از دغدغه های اصلی و همیشگی روژین بوده، هست و خواهد بود چراکه بدون داشتن تجهیزات درست و مناسب قطعا کیفیت عالی و درستی که شرکت در نظر دارد دست یافتنی نخواهد بود.

شایان ذکر است، حضور کارشناسان مجرب و خبره در زمینه ی تولید ظروف پلاستیکی نظیر پریفرم موجب شد که شرکت روژین تاک به توسعه ی این واحد و تولید ظروف پلاستیکی با چاپ درون قالب (IML) با ظرفیت بیش از ده میلیون قطعه در سال اقدام کند که در سال 1392 به بهره برداری کامل  رسید.

سرانجام، پس از دستیابی به موفقیت های حاصل شده، این شرکت در سال 1395 انواع سس گوجه فرنگی بدون گلوتن را نیز در دستور کار تولیدات خود قرار داد و به بازار عرضه نمود. گفتنی است در و بطری سس گوجه فرنگی نیز در قسمت کارخانه ی پلاستیک مجموعه تولید می شود.

همچنین شرکت روژین تاک در راستای تکمیل سبد محصول، اقدام به تولید انواع سس مایونز، سس های سالاد و انواع کنسرو نموده و همواره تولید محصول با کیفیت و رضایتمندی مشتریان را سرلوحه کار خود قرار می دهد.

در انتخاب ماشین آلات همواره تلاش بر این بوده است تا با حفظ حداکثر خواص مفید گوجه فرنگی، به ویژه لایکوپن (رنگ دانه قرمز) و سایر آنتی اکسیدان‌های موجود، محصولی سالم، خوشرنگ،خوش طعم و عاری از هرگونه فلزات سنگین، تولید و بسته بندی گردد.

خطوط تولید رب کارخانه به ماشین آلات فرآوری میوه نیز مجهز است و پس از پایان فصل تولید رب گوجه فرنگی، کارخانه توان دریافت روزانه 500 تن میوه جهت تبدیل به پوره در بسته بندی اسپتیک را دارد.

این شرکت هم اکنون 6000 هکتار زمین کشاورزی را تحت پوشش دارد و کشت محصول کشاورزی با بذر کالیفرنیایی و کانادایی به همراه ماشین آلات روز اروپا موجب شده تا محصولات علاوه بر ویسکوزیته و رنگ مناسب، عاری از هرگونه فلزات سنگین بوده و طعم اصلی گوجه فرنگی حفظ شود. ضمناً پروژه کشت و صنعت شرکت، در بخش آموزش، ترویج و کشت گوجه فرنگی به عنوان موفق ترین پروژه آسیا در FAO ثبت گردیده است.

خط مشی

خط مشی مدیریت انرژی

شرکت کشت و صنعت روژین تاک با آگاهی از نقش کلیدی خود در صیانت از منابع انرژی، همسو با سیاستهای کلان کشور در راستای توسعه ی پایدار با افزایش بهره وری، مصرف بهینه انرژی و کاهش آلودگی های زیست محیطی، ضمن تأمین منافع ذینفعان خود و صیانت از سرمایه های ملی که ضامن موفقیت و سودآوری است، خود را متعهد به موارد ذیل می داند:
-تلاش در راستای بهبود مستمر کلیه فرایندهای انرژی بر سازمان با تکیه بر پایش، بهینه سازی، و نوآوری در فرآیندها.
-استفاده از توان علمی کشور و هدایت فعالیتهای تحقیقاتی در بخش مدیریت انرژی.
-بهره گيری از انرژی های تجدید پذیر در راستای کاهش استفاده از سوخت های فسیلی.
-پایش و اندازه گيری شاخص های عملكرد انرژی و بهبود مستمر کارآيی انرژی در سطح سازمان.
-شناسايی و اجرای قوانین و الزامات مرتبط با مدیریت انرژی در حوزه ملی.
-بهینه سازی شبکه تولید، توزیع و مصرف انواع انرژی های اولیه، ثانویه و حاملهای آن.
-ارتقای سطح دانش کلیه مدیران و کارکنان مجتمع به طور مستمر در خصوص مدیریت انرژی و ارتقای فرهنگ مصرف انرژی.
-اعمال مدیریت انرژی در ساختمان ها و تاسیسات غير صنعتی و تلاش در راستای حرکت به سمت اجرای اصول ساختمان های سبز.
-تلاش برای انتخاب پیمانکاران و خرید تجهيزات دارای کارايی انرژی بیشتر.

سید مظفر عبدالله

مدیر عامل

خط مشی ایمنی، بهداشت حرفه ای و محیط زیست

شرکت کشت و صنعت روژین تاک علاوه بر تولید رب گوجه فرنگی، گوجه پوست کنده و قطعه قطعه شده، انواع پوره میوه(سیب، آلو، هلو و …)، انواع سس کچاپ و سس های سرد، با تکمیل زنجیره تولید خود در خصوص تولید انواع ظروف، درب، درب پوش و فیلم شرینک پلیمری و قوطی فلزی کنسرو(چاپدار) در دو سایز، قابلیت بسته بندی محصولات خود در انواع بسته بندی اسپتیک، انواع قوطی کنسرو، شیشه و انواع بطری و لفاف پلیمری را دارا می باشد ضمن توجه به توسعه کمی و کیفی محصولات خود نسبت به ایمن سازی محیط کار، رعایت اصول ایمنی و بهداشت، حفظ محیط زیست و بهبود مستمر و اثر بخش فعالیت ها معتقد و متعهد می باشد و چشم انداز خود را محیط کاری بدون حادثه، بدون آسیب به افراد و بدون صدمه به محیط زیست و تجهیزات دانسته و بر این اساس اقدام به استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای 2018:ISO 45001 و سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001:2015 نموده و اصول زیر را مد نظر قرار داده است:
– افزایش سطح آگاهی و دانش بهداشت، ایمنی و زیست محیطی کارکنان و پیمانکاران.
– رعایت کلیه الزامات قانونی، مقررات، استانداردها و سایر الزامات ایمنی و بهداشت و محیط زیست محیطی و تلاش در جهت ایجاد فضای توسعه پایدار.
– ایجاد صنعتی سبز، پیشگیری و کنترل آلاینده های زیست محیطی در تمامی فعالیت های شرکت.
– شناسایی، ارزیابی، حذف و یا کنترل موثر ریسک های ایمنی و بهدا شت و پیامدهای زیست محیطی.
– استفاده بهینه از منابع انرژی و طبیعی از قبیل آب، برق، سوخت و نیز کاهش ضایعات.
مدیریت و کارکنان شرکت تمامی توان خود را به منظور مشارکت، استفاده از فرصت های بهبود و تقویت کار گروهی در راستای نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری به جای علاج، به کار گرفته و در راستای ارتقاء سطح ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت تلاش می نمایند بدین منظور این خط مشی در دسترس تمامی کارکنان و ذینفعان قرار گرفته و انتظار می رود با همکاری و مشارکت آنان تحقق این امر میسر گردد.

سید مظفر عبدالله

مدیرعامل

خط مشی کیفیت آزمایشگاه‌

آزمایشگاه‌‌ شرکت کشت و صنعت روژین تاک با فعالیت در زمینه انجام آزمون‌های مرتبط با انواع نمونه های رب گوجه فرنگی در بسته بندی قوطی و اسپتیک و کنسرو گوجه پوست کنده و خرد شده، قوطی سه تکه فلزی چاپ دار و انواع سس کچاپ و سس های سرد، انواع ظروف پلاستیکی، نایلون شرینک بر اساس روش های استاندارد ملی و بین‌المللی، با هدف افزایش سطح کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی و افزایش رضايتمندی مشتريان، نسبت به استقرار استاندارد بین المللی 17025:2017  ISO/IEC  اقدام نموده و مدیریت ارشد این آزمایشگاه با تعهد نسبت به اعمال رویه حرفه‌ای خوب و ارائه خدمات با کیفیت مطلوب به مشتریان، موارد زير را سرلوحه فعالیتهای آزمایشگاه قرار داده است:

  • پايبندي به اخلاق حرفه ای و اجتماعی با تأكيد بر درستكاری و رعايت اصول بی طرفی
  • استفاده از افراد دارای صلاحیت در آزمايشگاه به منظور اطمينان از انجام صحیح و دقیق آزمونها
  • توسعه دامنه فعالیت های آزمایشگاه در ارتباط با آزمون نمونه ها، از طریق انجام مطالعات و خرید تجهیزات
  • ارتقاء شایستگی و دانش كاركنان آزمایشگاه از طریق برگزاری و شرکت  دوره­ های آموزشی مناسب
  • مدیریت بازخورد از مشتريان و پيگيري بموقع و مناسب شكايات رسيده از آنها

از این رو مدیریت ارشد اعلام می‌دارد که کلیه کارکنان آزمایشگاه در تمامی سطوح ملزم هستند که خود را با مستندات سیستم مدیریت آزمایشگاه آشنا ساخته و خط ‌مشی‌ها و روش‌های اجرایی را در کار خود اعمال کنند.

مديريت ارشد اين آزمايشگاه‌ متعهد می شود منابع و امكانات لازم را برای تحقق اهداف و برآورده‌سازی الزامات اين استاندارد فراهم کرده و با مشارکت و همکاری کلیه کارکنان اثربخشی سیستم مدیریت آزمایشگاه را به طور مداوم بهبود دهد.

مدیر عامل

سید مظفر عبدالله

خط مشی کیفیت و ایمنی مواد غذایی

شرکت کشت و صنعت روژین تاک علاوه بر تولید رب گوجه فرنگی، گوجه پوست کنده و قطعه قطعه شده، انوع پوره میوه ( سیب، آلو، هلو و ….) انواع سس کچاپ و سس های سرد؛ با تکمیل زنجیره تولید خود در خصوص تولید انواع ظروف، درب، درب پوش و فیلم شرینک پلیمری و قوطی فلزی کنسرو (چاپدار) در دو سایز، قابلیت بسته بندی محصولات خود در انواع بسته بندی اسپتیک، انواع قوطی کنسرو، شیشه و انواع بطری و لفاف پلیمری را دارا می باشد. با هدف اصلی جلب رضایت مشتری، بهبود مستمر کیفیت محصول، تحویل به موقع کالا و بدست آوردن سهم بیشتر بازارهای هدف و ارتباط موثر و مداوم با سازمان‌های بهداشتی و استاندارد و سایر سازمانهای ذیربط، اقدام به استقرار سیستم های مدیریت کیفیت ISO 9001:2015 و مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO 22000:2018 و ایمنی مواد غذایی HACCP نموده و برای نیل به اهداف مورد نظر، موارد ذیل را دنبال می نماید:
– تولید محصول مطابق استاندارد های ملی و بین المللی
– افزایش رضایت مشتریان
– ارتقاء سطح علمی و فنی پرسنل شرکت و بهره گیری از تجارب افراد متخصص
– توسعه ظرفیت تولید و بهره گیری از تکنولوژی روز
– تلاش در جهت کاهش میزان مخاطرات در چرخه تولید
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت روژین تاک مسئولیت تدوین و نشر خط مشی کیفیت و حصول اطمینان از درک و اجرای آن در تمام سطوح سازمان را بر عهده دارد و خود را متعهد به اجرای آن در سازمان می داند و از تمامی کارکنان می خواهد که با رعایت موارد یاد شده، مدیریت را در دستیابی به اهداف فوق یاری دهند.

مدیر عامل

سید مظفر عبداللّه

برخی از افتخارات کسب شده در این سال ها

برخی از شرکای تجاری کشت و صنعت روژین تاک